امروزه در صفحات مجازی به خصوص در اینستاگرام سقف های بسیار زیبایی را در سقف هتل ها و خانه ها مشاهده کرده ایم که برای من سوال ایجاد کرده باشد که این سقف ها از چه جنس و کیفیتی هستند و چگونه می توان آنها را در محل زندگی خودمان نیز داشته باشیم؟

امروزه در صفحات مجازی به خصوص در اینستاگرام سقف های بسیار زیبایی را در سقف هتل ها و خانه ها مشاهده کرده ایم که برای من سوال ایجاد کرده باشد که این سقف ها از چه جنس و کیفیتی هستند و چگونه می توان آنها را در محل زندگی خودمان نیز داشته باشیم؟

و آیا اصلا ارزش دارد این گونه سقف ها را برای خانه خود تهیه کنیم و یا خیر؟ما در این مقاله به شما کمک میکنیم تا در کنار بهره مندی از اطلاعات در صورت تمایل به خرید این سقف بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

سقف کشسان چیست؟

سقف کشسان در واقع نوعی از سقفهای کاذب به شمار می‌آید. همانطور که از اسم این سقف پیداست حالت کشسانی و ارتجاعی مهم ترین خصلت این سقف می باشد. قابلیت کشسانی سقف به علت وجود ماده پی وی سی در آن است که باعث می شود بتوان این سقف را در هر حالتی به وجود آورد.

در واقع سقف های کشسان جزء مدرنترین سقفهای کاذب به شمار می‌رود چرا که می توان هر طرح و رنگی را در آن ایجاد کرد.تصور کنید صاحب کسب و کاری در یک شرکت هستید که رنگ سفید یکنواخت دیوارهای آن باعث خستگی شما شده در این حالت به دنبال تغییرات مختصری در دکوراسیون می افتید.

البته که در این بخش هزینه و بودجه نیز بسیار مطرح است و به دنبال این هستید که در کنار ایجاد تغییرات اساسی هزینه آن هم در کمترین حالت تمام بشود.

با تعویض میزها و صندلی ها و گذاشتن پارکت های شیشه ای می توانید زیبایی قابل توجهی را به محل مورد نظر اضافه کنید. اما همانطور که می دانید قیمت این وسایل زیاد است و باید هزینه نسبتا سنگینی را متحمل شوید.

بیشتر بخوانید:  حرفِ حساب در قاب تصویر

در این وضعیت ما به شما سقف کشسان را معرفی کرده و سعی می‌کنیم به توضیح در مورد کیفیت و نحوه نصب علی الخصوص قیمت آن بپردازیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

erlmokvjj935nuty985u5y8947987tu3459ut39tu394j 225x300 امروزه در صفحات مجازی به خصوص در اینستاگرام سقف های بسیار زیبایی را در سقف هتل ها و خانه ها مشاهده کرده ایم که برای من سوال ایجاد کرده باشد که این سقف ها از چه جنس و کیفیتی هستند و چگونه می توان آنها را در محل زندگی خودمان نیز داشته باشیم؟

مزایای سقف کشسان

با مشاهده قیمت این سقف به همراه مزایایی که خرید آن برای شما ایجاد می‌کند قطعاً به این نتیجه می رسید که این سقف را به موارد تعویض دکوراسیون خود اضافه کنید. حال به صورت موردی این مزایا را تقدیم شما می کنیم.

  1. چاپ تصویر دلخواه بر روی سقف کشسان

طرح های موجود بر روی سقف کشسان نامحدود هستند چرا که می توانید هر چیزی که مایل هستید با استفاده از چاپ یو وی در آن ایجاد کنید. این قسمت برای اتاق کودک بسیار پرکاربرد است به این منظور که می توانید طرح های کارتونی مورد علاقه کودک را بر روی سقف اتاق چاپ کرده و حس نشاط را به فرزند خود منتقل کنید.

  1. خاصیت ضد آب

سقف های کشسان در برابر گرد و غبار مقاوم هستند و تا حد بسیار کمی این گرد و غبار را به خود جذب میکنند. اما به هر حال هر چیزی نیازمند شستشو می باشد. شما می‌توانید هر سال در کنار خانه تکانی خود این سقف را هم مورد شستشو قرار دهید و هیچ نگرانی بابت ایجاد خرابی و یا رنگ رفتگی تصاویر چاپ شده بر روی آن نداشته باشید.

  1. طول عمر بالا و با کیفیت
  2. قابلیت انتقال این سقف مکان جدید بدون ایجاد آسیب در نصب مجدد
بیشتر بخوانید:  طبق نظر و مشاوره از دکتر چشم پزشکی روش های درمان انواع افتادگی پلک و عفونت چشم چیست؟

پوشاندن تاسیسات با سقف کشسان

به نظر من مهمترین قابلیتی که سقف کشسان برای سقف های خانه ها می تواند ایجاد کند قابلیت پوشانندگی تاسیسات و نم زدگی های سقف ساختمان است. با نصب مجدد سقف کشسان در واقع سقف جدیدی را به خانه خود اضافه کرده و خرابی های قبلی را به کلی از بین برده اید.

اما دیگر دسترسی به پشت سقف را ندارید و اگر بخواهید خود سقف را مورد بازسازی و تعمیر قرار دهید باید ابتدا سقف‌کشسان را بیرون آورده و بعد از تمیزی ، مجددا آن را نصب بفرمایید. البته از این بابت هیچ نگرانی وجود ندارد چرا که سقف های کشسان بعد از جابجایی دچار آسیب نمی شوند.

تشخیص جنس نامرغوب از مرغوب

در بازار برای تولید سقف کشسان متریال های متفاوتی وجود دارد به همین علت باید در هنگام خرید از داشتن جنس مرغوب انتخابی اطمینان حاصل کرد. متاسفانه فروشندگانی در این صنف وجود دارند که با قیمت های بسیار پایین تر از حد استاندارد خریدار را به خرید تشویق می کنند.در حالی که جنس نامرغوب را ارائه می دهند. به همین علت به شما پیشنهاد می دهیم قبل از خرید سقف های کشسان از کیفیت جنس انتخابی نهایت اطمینان را حاصل بفرمایید.

انواع سقف کشسان

سقف های کشسان دارای حالت های متفاوتی هستند که می‌توان با توجه به نیاز و همچنین مکان مورد نظر اقدام به نصب آن‌ها کرد. انواع سقف های کشسان عبارتند از:

  • سقف کشسان مات
  • سقف کشسان شفاف
  • سقف کشسان ساتن
  • سقف کشسان جیر

ktmjv3on3tbju3090yue5oictbh539outcj5eocyb59ojtc 240x300 امروزه در صفحات مجازی به خصوص در اینستاگرام سقف های بسیار زیبایی را در سقف هتل ها و خانه ها مشاهده کرده ایم که برای من سوال ایجاد کرده باشد که این سقف ها از چه جنس و کیفیتی هستند و چگونه می توان آنها را در محل زندگی خودمان نیز داشته باشیم؟

سقف کشسان لاکر چیست

در میان سقفهای کشسان این نوع سقف از محبوبیت زیادی در بین عموم برخوردار بوده و عموماً در بسیاری از مکان‌ها می‌توان از آن بهره گرفت.

بیشتر بخوانید:  دکتر سجاسی از نکات مهمی که قبل از چاپ کاتالوگ و سربرگ باید به آن توجه داشت می گوید.

در واقع جنس این نوع سقف نوعی پارچه براق است که انعکاس زیبای از نور را برای شما ایجاد می کند. بر روی این صفحه می توانید انواع دیزاین آسمان و نورپردازی ستاره مانند را ایجاد کنید.

سقف کشسان لاکر به اسم های دیگر نیز در بازار نام برده می‌شود که بد نیست برای سهولت هنگام خرید با آنها آشنایی پیدا کنید. این نام ها عبارتند از سقف آیینه ای و سقف کشسان آینه ای.

مزیت سقف کشسان آینه ای

با توجه به براق بودن این سقف کیسان و انعکاس دادن نور در آن به صورت آینه ، فضای محل مورد نظر بعد از نصب این سقف بزرگتر دیده می‌شود که این نکته می‌تواند مزیت مهمی در لابی هتل ها و همچنین مطب های پزشکی محسوب شود. رنگ بندی نیز در این سقف محدود نبوده و می توان با توجه به سلیقه صاحب پروژه رنگ های متفاوتی را در آن ایجاد کرد.

o3c4jtu0935ut903utc935ut0935ut35ut3pt9u39put 300x173 امروزه در صفحات مجازی به خصوص در اینستاگرام سقف های بسیار زیبایی را در سقف هتل ها و خانه ها مشاهده کرده ایم که برای من سوال ایجاد کرده باشد که این سقف ها از چه جنس و کیفیتی هستند و چگونه می توان آنها را در محل زندگی خودمان نیز داشته باشیم؟

کاربرد هیتر در سقف کشسان

‏از هیتر در هنگام نصب صفحه کشسان استفاده می‌شود به این منظور که پارچه سقف کشسان را کمی از اندازه اصلی بیشتر برش می دهند و با حرارت دادن آن بر روی هیتر باعث کش آمدنش می شوند. این عمل در اصل باعث میشود سقف کشسان به صورت یک دست بر روی ریل های سقفی فیکس بشوند. از بهترین برندهای سقف کشسان می‌توان به برند  سقف‌کشسان کوییک سازه و برند سقف کشسان نگین الماس اشاره کرد.

منبع: ایران فان

مطلب پیشنهادی

خرید لباس نوزادی: اینترنتی یا حضوری

خرید لباس نوزادی یکی از لذت بخش ترین خرید‌هایی است که والدین در طول زندگی …