بیمه بازنشستگی زنان خانه دار، آسودگی بانوان ایرانی را به ارمغان می آورد

بیمه بازنشستگی زنان خانه دار، آسودگی بانوان ایرانی را به ارمغان می آورد

۱۲درصدی ۱۴درصدی و ۱۸درصدی است که حقوق هریک را درادامه مطلب درج می کنیم:

حق بیمه پرداختی ۱۲درصدی به این صورت است که اگر فردبیمه شده قبل از بازنشستگی دار فانی راوداع کند، حقوق مستمری وی به خانواده او پرداخت نمی شود. اما اگر پس از بازنشستگی فوت کند فرد بیمه شده مستمری به خانواده او تعلق می گیرد.

اگر حق بیمه بازنشستگی زنان خانه دار ۱۴درصدی باشد، چه فرد قبل بازنشستگی فوت کند چه پس از آن حقوق مستمری به خانواده او تعلق خواهدگرفت و خانواده فرد بیمه شده ای که حق بیمه۱۸درصدی پرداخت کرده

چه فرد پس از بازنشستگی جه قبل از بازنشستگی فوت کند به خانواده او حقوق مستمری تعلق می گیرد و به علاوه آن  خانواده می توانند پوشش از کارافتادگی وخدمات درمانی نیز از بیمه فرد فوت شده دریافت نمایند.

نحوه ی ثبت نام بیمه بازنشستگی زنان خانه دار

ابتدا باید مدارک لازم که  به شرح زیر می باشد را تهیه کنید:

کارت ملی و کپی آن

یک قطعه عکس سه درچهار

پرکردن فرم بیمه زنان خانه دار

پس از جمع اوری مدارک می توانید به یکی از شعبات  معتبر و مجاز بیمه تامین اجتماعی محل سکونت خود برای ثبت نام حضوری مراجعه کنید. خرید بیمه زندگی نوعی آینده نگری به حساب می آید.

icmr3t4unh93 th83th 3ith بیمه بازنشستگی زنان خانه دار، آسودگی بانوان ایرانی را به ارمغان می آورد

حدود ۶۲درصد زنان کشور خانه دار هستند وجمعیتی حدود۲۰میلیون نفر که جمعیت قابل توجهی است را تشکیل می دهند. لازم به ذکر است که خانه داری در عمل شغلی بدون درامد تلقی می شودو می توان گفت  در صورت اشتغال زایی برای  زنان خانه دار۲۰ میلیون نفر شاغل می شوند و بیمه می تواند در دراز مدت منبع درامد خوبی برای زنان بدون درآمد باشد.

حدود ۷۵درصد زنان خاته دار فاقد بیمه مستقل هستند وتحت پوشش بیمه درمانی همسرخود می باشند.

یکی از مزایای بیمه بازنشستگی زنان خانه دار این است که این بیمه،خاصیت انتخابی دارد و  افراد می توانند بیمه درمانی را انتخاب نکنند و از دیگر خدمات تامین اجتماعی استفاده کنند که درصورت داشتن بیمه درمانی دیگر از آن ها نمی تواننداستفاده کنند.

وجود بیمه بازنشستگی زنان خانه دار برای این قشر از افراد جامعه بسیار ضروری ومهم بوده و درسال های اخیر ضمن رسیدگی ها، روز به روز به مزایای این بیمه جهت یاری رسانی به زنان خانه دار، افزوده می شود. بااین حال دانستن این اطلاعات و اطلاع رسانی به افراد واجد شرایط و نیازمند به این پشتوانه امری صحیح است. برای ثبت نام مهم ترین مسئله شرایط سنی و دارا بودن حداقل هزینه برای آینده نگری زنان خانه دار وفرزندان آن ها است. پلتفرم خرید بیمه توکو یکی از بهترین و راحت ترین بستر هایی است که می توانید بصورت آنلاین، خرید بیمه عمر و  بیمه زندگی و ….. تهیه کنید.

حداقل مدت برای بیمه بازنشستگی کوثر 10 سال است و بیمه شده بعد از پرداخت حق بیمه 10 سال صاحب مزایای بازنشستگی می شود. البته امکان افزایش این زمان ده سال برای فرد بیمه شده وجود دارد و قاعدتا به تبع افزایش زمان، اندوخته و یا مستمری شما بیشتر خواهد بود. تصور کنید شما یک فرد سی ساله هستید  و برنامه شما برای دریافت مزایای بازنشستکی در سن 50 سالگی است، بیست سال زمان لازم دارید تا از طریق برنامه های بیمه کوثر به خدمات مد نظرتان برسید.

بیشتر بخوانید:  اهمیت طرح جابربن حیان در نظام آموزشی | آموزش خلاقیت محور

خدمات آنلاین بیمه بازنشستگی کوثر

با توجه به وضعیت کرونایی در این چند سال اخیر و شیوع این ویروس بیماری زا خیلی از افراد ترجیح می دهند کمترین رفت و آمد و مراوده اجتماعی را داشته باشند؛ خدمات آنلاین مجازی کمک بزرگی برای کنترل این شرایط است؛ سامانه بیمه کوثر با امکان ارائه خدمات آنلاین قدم بزرگی در این راه برداشته است.

تنها اطلاعات لازم برای استعلام شرایط بیمه نامه داشتن کد ملی و همین طور شماره بیمه نامه است.

شما در سایت بیمه کوثر به راحتی بیمه نامه خود را می بینید و امکان بررسی و مشاهده آن در اختیار شماست:

تعهدات بیمه

مشخصات افراد ذینفع تعیین شده

مشاهده واریز های مالی اعم از پرداخت حق بیمه و یا وضعیت واریزی وام دریافت شده

مشاهده سود بر اندوخته و همینطور سود مشارکت

و نیز همه اطلاعات جدید و لازم درباره وضعیت بیمه نامه از این طرق امکان پذیر است.

خرید بیمه عمر بهترین هدیه ای است که میتوانید به خودتان بدهید

شما میتوانید متناسب با سطح زندگی خود و هزینه‌ای که قرار است در زمان بازنشستگی خود داشته باشید، این نوع از انواع بیمه بازنشستگی را انتخاب کنید. در این نوع بیمه، شما میتوانید خدماتی را که می‌خواهید در آینده و زمان بازنشستگی خود به آن نیاز دارید انتخاب کنید و سپس متناسب با خدمات، حق بیمه را پرداخت کنید. حق بیمه در این مورد می‌تواند به صورت یک‌جا صورت بگیرد و یا ماهانه این کار انجام شود. از ویژگی‌های این نوع بیمه این است که در صورت فوت شما، بیمه موظف است تا این سرمایه را به وارثین و یا ذی نفعان شما پرداخت کند. این نوع از بیمه هزینه درمان انواع بیماری‌ها و همچنین بیماری‌های خاص، از کار افتادگی و غیره را پوشش میدهد که نسبت به بیمه بازنشستگی صندوق‌های بیمه، دارای خدمات بیشتری است. شما اگر دارای بیمه بازنشستگی صندوق‌های بیمه نیستید میتوانید از پوشش بیمه بازنشستگی در بیمه‌های عمر استفاده کنید تا با خیالی آسوده به پیش واز بازنشستگی بروید و از آن لذت ببرید.

پوشش های بیمه بازنشستگی

بیمه بازنشستگی پوشش‌های متنوعی دارد و علاوه بر پوشش‌های اصلی، پوشش های تکمیلی نیز دارد. پوشش‌های اصلی بیمه بازنشستگی، پرداخت اندوخته به صورت مستمری در صورت زنده ماندن بیمه شده در پایان بیمه نامه و پرداخت سرمایه فوت به هر علت در صورت فوت بیمه شدگان است که توسط هر نوع بیمه نامه باید ارائه شود. و پوشش‌های تکمیلی بیمه نامه‌ها شامل، پرداخت سرمایه فوت ناشی از حادثه ، پرداخت مبلغی درصورت فوت بیمه شده به علت حوادث مشمول بیمه(حداکثر معادل چهار برابر، سرمایه فوت به هر علت ) به علاوه اندوخته بیمه نامه، تحت پوشش گرفتن بر اثر نقص عضو و یا از کارافتادگی دائم ناشی از حوادث، پرداخت سرمایه بیماری، معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی کامل بیمه شده ناشی از حوادث مشمول بیمه و پرداخت هزینه‌های پزشکی بیمه شده ناشی از حوادث مشمول بیمه می‌باشد که در صورت استفاده از پوشش های تکمیلی انواع بیمه بازنشستگی و یا بیمه عمر میتوانید از آن بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید:  به صورت آنلاین خودروی مورد نظر خود را اجاره کنید

4rmk93o49tnnnnnnnnnnnnuc4h بیمه بازنشستگی زنان خانه دار، آسودگی بانوان ایرانی را به ارمغان می آورد

بیمه عمر دائم از چند جهت با بیمه عمر زمانی متفاوت است. اما بیشتر نیازها را برآورده می کند. بیمه عمر مادام العمر تنها برای یک دوره زمانی معین دوام می آورد و در صورت فوت بیمه گذار قبل از انقضای مدت بیمه، مزایای مرگ را پرداخت می کند. تا زمانی که بیمه گذار حق بیمه را پرداخت می کند، بیمه عمر دائمی باقی می ماند. تفاوت اصلی دیگر شامل حق بیمه است. بیمه زمانی در مقایسه با بیمه عمر دائمی بسیار ارزان تر است زیرا شامل ایجاد ارزش نقدی نمی شود.

شرایط انواع بیمه عمر چگونه است؟

انواع بیمه عمر برای همه در دسترس است، اما هزینه یا سطح حق بیمه می تواند بر اساس میزان ریسک فردی که بر اساس عواملی مانند سن، سلامتی و شیوه زندگی ارائه می دهد بسیار متفاوت باشد. تقاضاهای بیمه عمر عموماً مشتری را ملزم به ارائه سوابق پزشکی و ارائه به یک معاینه پزشکی می کند. برخی از انواع بیمه های زندگی مانند بیمه عمر تأیید شده نیاز به معاینات پزشکی ندارند، اما به طور کلی حق بیمه بسیار بالاتری دارند و شامل یک دوره انتظار اولیه قبل از اعمال و ارائه مزایای مرگ می شوند.

برخی از کارآفرینان امیدوارند که شرکت آنها بعد از رفتن آنها ادامه یابد. بیمه زندگی کارآفرین می‌تواند وجوهی را برای سرپا نگه‌ داشتن تجارت در طول یک انتقال غیرمنتظره فراهم کند. به همین دلیل است که برخی از موافقت نامه‌های مشارکت تجاری یا برنامه‌های جانشینی شامل یک جزء بیمه زندگی کارآفرین می‌شوند. شرکای تجاری و مشاور حقوقی شما ممکن است به همه صاحبان بیمه نامه عمر پیشنهاد دهند تا بتوانند زمان لازم برای یافتن شخصی را برای جایگزینی نقش مالک تأمین کنند. در هنگام عدم حضور شما، جانشینان شما سهم شما از تجارت را به ارث می‌برند. ممکن است مالکان مشترک را به منظور خرید سهم خود از خانواده با استفاده از درآمد بیمه عمر ترجیح دهید. این امر به شرکای تجاری شما اجازه می‌دهد تا در غیاب شما امور شرکت را ادامه دهند،  این در حالی  است که خانواده خود را با پول اضافی به عنوان وراثت ترک می‌کنید. اگر کسب و کار خود را به صورت انفرادی اداره می‌کنید، یک طرح بیمه عمر همچنان می‌تواند به تامین مالی عملیات کمک کند، زیرا جانشین تعیین شده شما شرکت را تصاحب می‌کند.

بیشتر بخوانید:  اهمیت طرح جابربن حیان در نظام آموزشی | آموزش خلاقیت محور

3rtcu3unt43utio3tjthi4thi 300x164 بیمه بازنشستگی زنان خانه دار، آسودگی بانوان ایرانی را به ارمغان می آورد

کارآفرینان به چه میزان به پوشش احتیاج دارند؟

به عنوان یک کارآفرین، شما احتمالاً فهرست بیشتری از تعهدات مالی نسبت به اکثر افراد دارید. به هر حال، شما تعهدات شخصی دارید و یک محل کار را اداره می کنید. ممکن است مالک و کارمندانی داشته باشید که به حقوق و دستمزد شما تکیه می‌کنند. بیمه نامه عمر می‌تواند یک دوره گذار برای تجارت را از نظر مالی تثبیت کند.

پوشش بدهی‌ها و عوامل بدهی‌های تجاری در هزینه‌های برجسته مربوط به کسب و کار شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:
•اجاره یا رهن ملک تجاری
•بدهی‌های اعتباری
•وام‌های معوق
•پرداخت به کارکنان یا پیمانکاران
•تعهدات مالیات بر درآمد یا فروش

بیمه بازنشستگی ملت هم دارای یک پوشش اصلی و هم چندین پوشش تکمیلی می شود. پوشش های تکمیلی بیمه بازنشستگی ملت شامل موارد زیر است:

پوشش فوت فرد در اثر حادثه می تواند تا 125 برابر حق بیمه سالانه پرداختی فرد باشد و در صورتی که بیمه گذار در طول قرارداد و بر اثر حادثه ای، فوت کند؛ این حق بیمه به ذینفع وی پرداخت خواهد شد.

پوشش به وجود آمدن نقص عضو و یا از کار افتادگی، اگر بر اثر حادثه باشد، مقدار آن 200% سرمایه فوت می باشد.

پوشش ابتلا به مریضی های خاص بدین صورت است که اگر فرد بیمه گذار در طی مدت قرارداد به این نوع امراض دچار شود به او پرداخت خواهد شد. مریضی های خاص شامل: جراحی عروق کرونر، سکته مغزی، سکته قلبی، سرطان و پیوند اعضای اصلی بدن است. پوشش سرمایه ای بر روی مریضی های خاص تا 50% سرمایه فوت حساب خواهد شد.

یکی دیگر از پوشش های بیمه بازنشستگی ملت، پوشش هزینه های پزشکی است که براساس این نوع از پوشش، اگر  بیمه گذار در طی مدت قرارداد در اثر رخداد حادثه ای، در بیمارستان بستری شود و نیاز به دریافت خدمات پزشکی و درمانی داشته باشد، به او خسارت پرداخت خواهد شد و میزان این خسارت تا 20% سرمایه فوت می باشد.

پوششی دیگر که بیمه ملت از آن حمایت می کند، پوشش پرداخت غرامت بستری شدن روزانه در بیمارستان برای فرد بیمه گذار است. به ازای هر روزی که فرد ناچار به بستری  بودن در بیمارستان باشد مبلغی به بیمه گذار پرداخت خواهد شد البته روزهای بستری باید بین 4 تا 90 روز باشد.

بیمه گذاری که در اثر حادثه دچار از کار افتادگی می شود، از پرداخت حق بیمه معاف می شود. با وجود این نوع از بیمه بازنشستگی ملت، بیمه گذار دیگر الزامی به پرداخت حق بیمه ندارد؛ اما بیمه نامه او باطل نمی شود و بیمه گذار می تواند از مزایای دیگر بیمه ارزان تا پایان مهلت قرارداد، بهره ببرد.

مطلب پیشنهادی

به صورت آنلاین خودروی مورد نظر خود را اجاره کنید

امروزه بیشتر افراد در شهرهای بزرگ امکان استفاده از خودروی شخصی خود را ندارند و …