چگونه وکیل خوب در اصفهان پیدا کنیم؟

هر شهر و استانی با مشکلات و مسائل حقوقی دست و پنجه نرم می کند از شمال تا جنوب و از غرب به شرق کشور. زمانی که کسی با مشکلات و مسائل حقوقی مواجه می شود، در وهله اول باید به دنبال کسی باشد که در زمینه مسائل حقوقی اطلاعات جامعی داشته باشد و بتواند وی را راهنمایی کند.

در چنین شرایطی مراجعه به کسی می تواند مفید باشد که از قوانین مقررات سردربیاورد و بتواند بهترین راهنمایی‌ها را به فرد ارائه دهد. چنین کسی به طور قطع یک وکیل پایه یک دادگستری است.

وکیل است که می تواند تمام زوایای مشکل پیش آمده را بررسی کند و برای آن در چهارچوب موازین قانونی راه حل مناسب را بیابد. وکیل خوب را در اصفهان ، تهران و یا هر شهری که به دنبال وکیل هستید می توان از روی میزان تجربه و شهرت او در پرونده‌هایش پیدا کرد.

هرکسی در زندگی خود ممکن است به نحوی با مسائل و مشکلات حقوقی درگیری پیدا کند و متوجه شود که نمی تواند آن مشکل را به تنهایی حل کند. در این موقع است که به فکر پیدا کردن یک وکیل خوب در اصفهان یا هر شهر دیگری می‌افتد.

در این مسیر سوالات متعددی ممکن است برای شخص به وجود آید. مثلا بپرسد بهترین وکیل پایه یک دادگستری اصفهان کیست؟ وکیل خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ وکلا در چه زمینه‌هایی مشاوره می دهند؟ و… .

شاید تا به حال جستجوهای زیادی کرده باشید ولی نتیجه دلخواه نبوده اما شاید با مراجعه به وب سایت موسسه حقوقی حامد امیری وکیل پایه یک دادگستری اصفهان ، پاسخ سوالات خود را پیدا کنید .

وکیل به چه کسی گفته می شود؟

بهتر است در آغاز یک تعریف مختصر از وکیل ارائه دهیم. وکیل حقوقی به کسی گفته می شود که از سوی موکل اجازه دارد در مورد مسائل حقوقی، در مراجع قضایی یا غیرقضایی اقدام کند.

وکیل حقوقی در زمینه احقاق حق موکلش باید تمام توان خود را در مراجع قضایی یا غیرقضایی به کار بگیرد و البته در این راه نباید از حدود وظایف و اختیاراتش تجاوز کند. زیرا تمام اقداماتی که وکیل در حدود اختیاراتش انجام دهد، آثار آن متوجه شخص موکل خواهد شد.

وکلای زیادی در اصفهان فعالیت می کنند و قطعا انتخاب یک وکیل خوب در اصفهان از میان تعداد زیادی از وکلای فعال اصفهان  از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که افراد با آن رو به رو هستند . بدون شک موفقیت در پرونده و از دست ندادن زمان در رسیدگی به پرونده مهم است .

چرا باید وکیل داشته باشیم؟

احتمالا این سوال برایتان ایجاد شود که اصلا چرا باید وکیل انتخاب کنیم؟ در پاسخ باید بگوییم به همان علتی که وقتی مریض و بیمار می شوید به دکتر مراجعه می کنید، زمانی هم که با یک مشکل حقوقی درگیری پیدا می کنید باید نزد یک وکیل خبره بروید.

بیشتر بخوانید:  بیمه بازنشستگی زنان خانه دار، آسودگی بانوان ایرانی را به ارمغان می آورد

زیرا مسائل حقوقی پیچیدگی‌های زیادی دارد که هرکسی از آنها مطلع نیست. مراجعه به یک وکیل پایه یک در اصفهان و اخذ راهنمایی از او می تواند شما را در مسیر جلو بیاندازد و از تبعاتی که ممکن است عدم مراجعه به او ایجاد کند، جلوگیری نماید.

داشتن یک وکیل خوب و حرفه‌ای می تواند باعث شود که شما با صرف هزینه‌ای معقول، در کمترین زمان ممکن مشکل خود را حل کنید. وکیل دادگستری تلاش می کند تا بهترین راهکار قانونی را پیدا کند تا هرچه زودتر پرودنده شما به موفقیت برسد.

در چه مواردی به وکیل در اصفهان نیاز خواهیم داشت؟

هر وکیل در زمینه خاصی از حقوق تخصص دارد، به عنوان مثال، برخی در زمینه املاک و مستغلات، برخی دیگر در پرونده های خانوادگی و طلاق و برخی در دعاوی حقوقی تخصص دارند.

با توجه به موارد فوق، انتخاب وکیلی که نیاز به شناخت کافی از وکیل و حوزه کاری او داشته باشد، بسیار دشوار است. بسیاری از افراد با توجه به مشکلات حقوقی خود به دنبال وکیل مجرب و متخصص در اصفهان هستند.

موارد زیادی ممکن است برای شخص رخ بدهد تا او را نیازمند اطلاعات و راهنمایی‌های یک وکیل خوب کند. در ادامه برخی از این موارد را توضیح می دهیم:

 • مشاوره خانواده: زمانی که در چهارچوب خانواده و ازدواج برای شما مشکلی به وجود آمد، و تصمیم داشتید آن را از لحاظ قانونی مورد پیگیری قرار دهید، باید به یک وکیل خانواده در اصفهان یا هر شهر دیگری مراجعه نمایید. وی در این زمینه اطلاعات مفیدی در اختیار شما می گذارد و به اصطلاح راه و چاه را به شما نشان می دهد.
 • مهریه: همه ما می دانیم که مهریه حق قانونی زن است و از زمانی که صیغه نکاح جاری شود، زن استحقاق دریافت آن را دارد و نیازی به طلاق گرفتن نیست. اما درمورد مهریه و راه‌های گرفتن آن نکات بسیار زیادی وجود دارد که ما نمی دانیم و تنها یک وکیل خوب از آن آگاهی دارد. به همین دلیل اگر تصمیم دارید به صورت قانونی مهریه خود را دریافت کنید، بهتر است به وکیل دادگستری مراجعه کنید.
 • طلاق: یکی از مسائل مهم در حقوق که حتما نیاز به وکیل دارد، طلاق است. وکیل برای طلاق در اصفهان می تواند به شما کمک کند که کلیه حقوق خود را در این مسیر بگیرید. به عنوان مثال مهریه، نفقه، حضانت فرزند و… .
 • نفقه: همچون مهریه، نفقه نیز از حقوق مالی زن است که به محض ازدواج برعهده مرد قرار می گیرد. در واقع پرداخت نفقه وظیفه قانونی مرد در برابر همسرش است. مردی که از انجام این وظیفه سر باز برند، همسرش می تواند از وی شکایت کرده و او را ملزم به پرداخت کند.
 • حضانت: طلاق ممکن است آثار مخربی بر روح و روان فرزندان بگذارد. در حین طلاق والدین ممکن است بر سر حضانت فرزندان به مشکل بخورند. در این مواقع حضور یک وکیل می تواند کمک کننده باشد زیرا وی می تواند موجبات توافق والدین را بر سر حضانت فرزندان فراهم نماید.
 • ارث: در زمینه ارث ممکن است اختلافات زیادی ایجاد شود. وکیل ارث اصفهان می تواند با تکیه بر آگاهی و تسلط خود به قوانین و مقررات به ورثه کمک کند تا اختلافات موجود را رفع نموده و هر کسی به حق خودش برسد.
 • چک: چک و برگشت خوردن آن از رایج‌ترین مسائل در حوزه حقوق است. زمانی که چکی برگشت می خورد مراجعه به وکیلی که در زمینه چک اطلاعات کافی داشته باشد، می تواند بسیار مفید باشد. وکیل چک می تواند مشکل شما را به صورت قانونی حل کند.
 • حکم تخلیه: حکم تخلیه نیز یکی از دعواهای رایج در دادگاه‌هاست. در زمان مواجه شدن با مسائل ملکی بهترین کار این است که به وکیل ملکی در اصفهان یا هر شهر دیگر مراجعه نمایید. وکیل ملکی می تواند در مدت زمان کمتری مشکل شما را حل نماید و حکم تخلیه ملک را بگیرد.
 • ضرب و جرح: ضرب و جرح یکی از مسائل حوزه کیفری است. در حوزه کیفری مراجعه به وکیل و دریافت مشاوره از او می تواند نقش بسیار مهمی در نتیجه پرونده داشته باشد. وکیل کیفری به دلیل آن که در زمینه جرم و مجازات اطلاعات کافی دارد، می تواند بسیار به شما کمک کند.
بیشتر بخوانید:  حرفِ حساب در قاب تصویر

ویژگی‌های وکیل خوب اصفهان

زمانی می توانیم وکیل خوب در اصفهان پیدا کنیم که با ویژگی‌هایی که یک وکیل باید داشته باشد، آشنایی داشته باشیم. وکیل خوب باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • امین و راز دار

وکیلی که وکالت یک پرونده را بر عهده می گیرد، باید در وهله اول امین و رازدار خوبی برای موکل خود باشد. فرقی ندارد که وکیل در چه حوزه و تخصصی فعالیت می کند، مهم آن است که اطلاعاتی که موکل می دهد را نزد خود نگه دارد.

 • به روز و دقیق

یک وکیل خوب باید همیشه اطلاعات خود را به روز نگه دارد. درواقع یک وکیل هرگز نباید مطالعه خود را متوقف کند و باید همیشه از اطلاعات جدیدی که وارد دنیای حقوق می‌شود، آگاهی داشته باشد. این به روز نگه داشتن اطلاعات باعث می شود که درصد شکست در پرونده‌هایش کاهش پیدا کند.

 • با نظم و متعهد
بیشتر بخوانید:  انواع قفسه فروشگاهی از زبان مدیرعامل شیک شلف| شفیعی از کاربرد قفسه پیچ و مهره ای و استند چیپس و پفک می گوید.

شاید بتوان گفت مهم‌ترین ویژگی که وکیل خوب باید داشته باشد نظم و تعهد است. وکیلی که تعهد و مسئولیت نداشته باشد، به خوبی پرونده موکل را پیگیری نمی کند. وکیل باید به صورت منظم و مستمر به دنبال پیگیری پرونده باشد تا هرچه زودتر به جواب برسد.

 • تابع قوانین

وکیلی خوب به حساب می آید که فعالیت‌های خود را به شکل قانونی انجام دهد. آن وکیلی که به صورت غیرقانونی و با رشوه دادن و… سعی در کسب موفقیت دارد هرگز قابل اطمینان نیست. زیرا ممکن است وکیل متخلف شناخته شود که در این صورت برای موکل نیز بد تمام می شود.

 • فن بیان

در وکالت داشتن فن بیان اهمیت بسیار زیادی دارد. یک وکیل خوب باید بتواند قدرت قانع کردن قاضی و سایر وکلا و حضار را داشته باشد. وکیل باید نفوذ کلام بالایی داشته باشد.

موسسه حقوقی حامد امیری در اصفهان، تحت مدیریت یکی از بهترین وکیل اصفهان، به افراد در تمامی حوزه‌های حقوقی به صورت حضوری و غیرحضوری مشاوره می دهد.

نکاتی که در زمان پیدا کردن یک وکیل خوب باید به آن توجه کرد:

زمانی که می خواهید در اصفهان یک وکیل خوب پیدا کنید باید نکاتی را در نظر بگیرید. این نکات به شرح زیر است:

نکته اول: پیش از آن که به وکیلی که انتخاب کردید مراجعه نمایید، نام او را در سایت کانون وکلای استان خود وارد کنید تا از تاریخ اعتبار پروانه وکالت او آگاه شوید. علاوه بر آن در صورت امکان تحقیقاتی نیز درباره میزان تحصیلات وکیل مورد نظر، سابقه کاری وی و همچنین سطح رضایت موکلان از وی انجام دهید.

نکته دوم: زمانی که یک وکیل خوب می خواهید پیدا کنید خیلی به تبلیغات و بزرگنمایی‌های که درمورد آن وکیل شده توجه نکنید. خود دست به تحقیق بزنید تا به صورت واقع بینانه در مورد آن وکیل اطلاعات بدست آورید.

نکته سوم: به هنگام انتخاب وکیل خوب توجهی به میزان سن و یا جنسیت وکیل نداشته باشید. زن یا مرد بودن، پیر یا جوان بودن ملاک‌های خوبی برای انتخاب وکیل خوب نیست. میزان موفقیت وکیل در پرونده‌ها، رضایت موکلان از آن وکیل و… را ملاک انتخاب خود قرار دهید.

در پایان باید بگوییم که وکیل‌های زیادی وجود دارند که می توانید به آنها رجوع کنید ولی وکیل خوب پیدا کردن در شهر بزرگ و شلوغی مثل اصفهان کار آسانی نیست. برای پیدا کردن وکیل خوب هم باید وقت گذاشت ، تحقیقات زیادی انجام داد و چندیدن نفر را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوان به نتیجه دلخواه رسید.

مطلب پیشنهادی

به صورت آنلاین خودروی مورد نظر خود را اجاره کنید

امروزه بیشتر افراد در شهرهای بزرگ امکان استفاده از خودروی شخصی خود را ندارند و …